CSLS6B60
Categories Current Sensors
Response Time :: 3 us
Product Category :: Board Mount Current Sensors
Sensor Type :: Open Loop
Current Rating :: 60 A
Operating Supply Voltage :: 10 V
Manufacturer :: Honeywell
Frequency Range :: -
Accuracy :: -
Description: Board Mount Current Sensors 60A 4.5Vdc to10.5Vdc Induc Ana Curnt Sens
Model Number: CSLS6B60
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.