ERZ-E10F331
Categories Varistors
Voltage Rating AC :: 210 VAC
Product Category :: Varistors
Peak Surge Current :: 4.5 kA
Surge Energy Rating :: 72 J
Termination Style :: Through Hole
Packaging :: Reel
Clamping Voltage :: 1.025 kV
Series :: ERZ-E10
Varistor Voltage :: 330 VDC
Voltage Rating DC :: 270 VDC
Operating Temperature Range :: - 40 C to + 85 C
Capacitance :: 470 pF
Manufacturer :: Panasonics
Description: Varistors 330volts 4500A 10mm Crimped Leads T&R
Model Number: ERZ-E10F331
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.